Bliżej natury

Lubię mieć naturę na wyciągnięcie ręki – dlatego też mieszkam poza miastem, a na dodatek w garderobie mam od niedawna takie oto łąkowe cudo!

Materiał to połączenie lnu z wiskoza od dresówka.pl Połączenie lnu z wiskozą jest cudowne na lato – materiał oddycha, nie pocimy się w nim. Dodatkowo dzięki połączeniu z wiskozą, len aż tak mocno się nie gniecie.

Zabawiłam się w spasowanie wzoru, ale tylko na przodzie spódnicy. Generowało to bardzo duże zużycie materiału i gdybym chciała jeszcze zadbać o zgodny wzór na szwach bocznych to chyba zużycie materiału byłoby dwukrotnie większe (poprzez spasowanie przodu zamiast 1,1 mb zużyłam prawie 1,5 mb – zostały mi jednak takie nijakie skrawki, że niektóre ledwo na kieszeń wystarczą). Przeniosłam też zamek z tylnego szwu na boczny, by tył zostawić w jednym kawałku.

Ten model spódnicy już kiedyś szyłam, ale niestety zgubiłam gdzieś podczas przeprowadzki wydanie Burda Style, w którym miałam wykrój na tę spódnicę. Niestety moja zielona spódnica, którą uszyłam 2 lata temu jest dużo za duża, a że bardzo nie lubię szyciowych przeróbek – postanowiłam uszyć nową (oddam ją w dobre ręce – wspominałam na IG, że przy okazji nowej szafy w domu będę robić wyprzedaż uszytków, których już nie noszę z różnych względów, niebawem podam więcej szczegółów. Spódnica zielona prezentuje się TU). Odnalazłam wykrój na ten model w bazie e-wykrojów Burdy i ku mojemu zdziwieniu – praca z e-wykrojem była całkiem sprawna i przyjemna. Model składał się z 25 elementów i dość szybko skleiłam wszystkie jego części. Wniosek jest dla mnie taki, że sklejenie e-wykroju czy przerysowanie wykroju z gazety to bardzo podobna czasowo zabawa. Macie podobne doświadczenia?

Portfelowy krój sprawia, że spódnica jest bardzo wygodna i nadaje się na codzienne biegi za Lili nawet w tropikalne upały!


Wykrój: Spódnica portfelowa, Burda Style 5/2017 model 113, e-wykrój

Materiał: Len z wiskozą, dresówka.pl