Urodzinowa sukienka

Od jakiegoś czasu z okazji urodzin szyję sobie sukienkę – taki prezent do siebie, dla siebie. W tym roku postawiłam na szmizjerkę z zaznaczoną gumka talią. Wybrałam przepiękny wzór krepy wiskozowej od miekkie.com

Krepa jest bardzo przyjemna w dotyku. Jest również bardzo delikatna. Warto pamiętać o tym przy szyciu – jedna z moich maszyn robiła brzydkie ślady na próbce tkaniny, tak jakby transporter zostawiał po sobie ślad. Na szczęście druga maszyna nie zawiodła i nie musiałam szyć całej sukienki starą metodą “na gazetę”.

W oryginalnym wykroju sukienka była długości 7/8 – nie czułam się w niej jednak najlepiej i skróciłam ją klasycznie “do kolanka”. Wykrój zakładał także zapięcie sukienki na guziki na całej długości. Okazało się jednak, że nie miałam w domu guzików, które pasowałyby do tej sukienki i zdecydowałam się na oblekane guziki. I tu też okazało się, że mam ostatnie 7 małych guziczków do oblekania. Postanowiłam zrobić zatem zapięcie do talii.

Najbardziej w tej sukience lubię rękawy – ta bufka przy nadgarstku jest delikatna, dzięki temu rękaw pozostaje funkcjonalny. I tak gumka w talii pięknie ją podkreśla.

Już nie mogę doczekać się wiosennych stylizacji z tą sukienką w roli głównej. Ten model będzie wyglądać świetnie zarówno do szpilek, jak i do trampek. Takie uniwersalne kroje lubię najbardziej!


Wykrój: Burda 1/2021, model 108

Tkanina: Krepa wiskozowa “Gałązki na granacie” od Miekkie.com

Zdjęcia: Michał Ziętek