Sportowa elegancja w wersji mini

Po raz kolejny miałam przyjemność szyć z wykrojów Simplicity – tak to była przyjemność. Uwielbiam przejrzystość tych wykrojów i jasne opisy szycia (wraz z rysunkami). Tak się rozpędziłam w tym mini-szyciu, że jednego wieczoru Lili zyskała bluzkę i trzy pary legginsów. Poprzez niewielkie modyfikacje z jednego wykroju można stworzyć kilka zupełnie różnych modeli – sami zobaczcie te legginsy. Niby jeden wykrój, a wszystkie się od siebie różnią. Celowo uszyłam każdy model w innym rozmiarze, bo jak wiadomo „dzieci tak szybko rosną” J

W bluzce wprowadziłam modyfikację w postaci zapięcia – zrobiłam rozcięcie i zapięcie na guzik. Po prostu będzie mniej płaczu przy ubieraniu przez głowę. Uwielbiam w tym modelu te urocze falbanki przy rękawach. Na zabawę z modyfikacją tego modelu zabrakło już… materiału, ale z pewnością jeszcze do tego wykroju wrócę.

Cała kolekcja powstała z jerseyów od Outlet Tkanin – jak zwykle jakość materiału mnie nie zawiodła i Lili będzie miała porządną garderobę, która nie zniszczy się po kilku praniach.

 

PS. Mam nadzieję, że dzięki tym uszytkom pierwsze zdanie Lili nie będzie brzmiało „W co ja mam się ubrać?!”  🙂


Materiał: Jersey, Outlettkanin.pl

Wykrój: Simplicity 8706, Outlettkanin.pl