Mama&Córka w kwiecistych sukienkach

Planując w maju szycie tych sukienek, nie myślałam, że będę miała na ich stworzenie jedynie 1,5 dnia… Wszystko to przez zachwianą czasoprzestrzeń, w której poruszam się odkąd Lili pojawiła się na świecie.

Moja sukienka miała być pierwszą poważną sukienką, bowiem na podszewce. Nigdy nie szyłam wcześniej sukienki na podszewce (ogólnie unikam podszewek jak ognia, nie lubię i używam ich w spódnicach w ostateczności). I tym razem nie uszyłam, bo zabrakło mi czasu na taką „zabawę”. Zatem musiałam dosztukować podkroje szyi i pach. W mojej sukience zmieniłam długości, bo w midi wyglądam niekorzystnie, i dodatkowo wprowadziłam riuszki jako mini rękawki, bo przeszkadzały mi odkryte ramiona. Dzięki czterem zaszewkom z przodu i czterem zaszewkom z tyłu sukienka pięknie się układa i podkreśla górną część sylwetki.

Lili sukienka kosztowała mnie sporo stresu. Bałam się jak trafię z rozmiarem, nie było czasu na odszycie próbne. Dodatkowo szyłam z tkaniny, więc chciałam z jednej strony, żeby sukienka ładnie na niej leżała, a z drugiej, by Lili miała odpowiednią swobodę ruchu. Zrezygnowałam z kołnierzyka w Lili sukience, bo czas mnie gonił, więc dekolt wykończony jest tradycyjnym odszyciem. W wykroju rękawy w sukience Lili były na gumkę – obawiałam się, że nie będzie to dla niej wygodne rozwiązanie, więc musiałam znaleźć czas na przekonstruowanie jej rękawka na taki bardziej motylkowy. Wykrój ten z pewnością powtórzę, ale chyba w dzianinowej wersji, żeby dłużej mogła ją Lili ponosić.

Obie sukienki zapinane są na zamek kryty – bo to mój ulubiony rodzaj zapięcia i według mnie najszybszy w szyciu (a przypominam, że czas mnie naglił). Lili dodatkowo wszyłam od wewnątrz panel zakrywający zamek, żeby nic ją nie uwierało.

Efekt końcowy zaskoczył mnie samą. Początkowo bałam się, że materiał mnie trochę przytłoczy – fuksja + kwiaty to dla mnie dość odważne połączenie. Jednak nieskromnie przyznam, że sukienka zdecydowanie lepiej prezentuje się na mnie niż na manekinie czy wieszaku. A Lili – cóż, wygląda przeuroczo! A razem wyglądamy w tych kreacjach po prostu zjawiskowo.


Materiał: Bawełna w kwiaty, Outelttkanin.pl

Moja sukienka: Wykrój Simplicity 1104 H5

Lili Sukienka: Wykrój Simplicty 1447A Kids