Luzacka na guziki

Ten wykrój jest już chyba dobrze znany w szyciowym świecie. Zamówiłam wersję papierową od Julii na spódnicę luzacką, bo nie lubię zabawy w sklejanie wykrojów drukowanych na A4. W głowie miałam wersję krótką tej spódnicy. Kiedyś kupiłam drewniane guziczki i stwierdziłam, że w tym projekcie idealnie się odnajdą. I tak powstała spódnica zapinana na guziki… Choć zapięcie jest oszukane, bo zrezygnowałam z dziurek na guziki, a same guziki pełnią jedynie funkcję ozdobną ? Spódnica jest na gumce, a pasek też jest jedynie dodatkiem do stylizacji.

Moim największy  zaskoczeniem w tym projekcie są… kieszenie! Nigdy wcześniej nie spotkałam się w wykroju z tego typu kieszeniami. A szkoda, bo są GENIALNE! Choć generują większe zużycie materiału, to uwierzcie, że warto!

Jeśli chodzi o sam wykrój  – jest bardzo czytelny, a instrukcja opisana bardzo dokładnie (opisy + zdjęcia), więc w mojej opinii luzacką spokojnie uszyją osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z szyciem. Kilka wariacji na temat tego wykroju przedstawia sama autorka na swoim blogu, więc jak jesteście ciekawi, co jeszcze można wyczarować z luzackiej, to sprawdźcie blog Joulenka.

I nie skłamię, jeśli napiszę, że to obecnie najwygodniejsza rzecz w mojej garderobie. Spódnica jest na tyle uniwersalna, że pasuje do wszystkiego i na wiele okazji.


Materiał: miękki jeans, stacjonarnie

Wykrój: Twoje Wykroje – Spódnica luzacka