Sukienka w łączkę

Spodobał mi się ten wykrój „od pierwszego wejrzenia”. Lubię niestandardowe rozwiązania, marszczenia, wiązania przy zachowaniu dość prostego kroju. Nie mogłam się jednak długo zdecydować, jaką tkanina byłaby odpowiednia. Nie chciałam kolejnej jednolitej sukienki, a mało które wzory mi się podobają. I eureka – ta łączka od miękkie.com mnie urzekła! Od razu połączyłam w głowie tkaninę z tym wykrojem i wiedziałam, że projekt wyjdzie świetny! I chyba się nie pomyliłam, co? 🙂

W wykroju zrezygnowałam jedynie z mankietów przy rękawie – wydawały mi się „za ciężkie” do zwiewnej wiskozy. Innych modyfikacji w wykroju nie musiałam wprowadzać – sukienka leży idealnie. Choć w Burdzie wiązanie jest pokazane z tyłu, to mi bardziej pasuje oplecenie paskiem całej talii i zrobienie wiązania z przodu.

Tkanina – choć wiskozowa – nie gniecie się tak bardzo jak typowa wiskoza. To było bardzo pozytywne zaskoczenie. Do tego dzięki gęstemu wzorowi naprawdę praktycznie nie widać na niej jakichkolwiek zagnieceń, które powstają podczas np. siedzenia.


Wykrój: Burda 2/2021 model 101

Tkanina: wiskoza Majowa łąka Miekkie.com